Ogólna

Koronkowe sukienki – kiedy i gdzie je zakładać?

Koronkowe sukienki – kiedy i gdzie je zakładać?

Czy koronka jest nadal modna? Na jakie okazje zakładać koronkowe sukienki? Jak rodzaj obuwia do nich wybrać? Poniżej znajdziecie odpowiedzi oraz poznacie kilka modowych inspiracji z koronką w roli głównej.

Koronka w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna. Już od kilku sezonów jest nieodłącznym elementem codziennych stylizacji wielu kobiet. Możemy dopasowywać ją niemal do wszystkich stylizacji. Koronkowe sukienki czy bluzki to świetnie podkreślają kobiecy styl. Materiał ten dodaje niewinności oraz delikatności. Koronka może pokrywać całą sukienkę lub znajdować się tylko na jej części, np. na rękawach czy na dekolcie. Dlatego jeśli nie chcesz, by ktoś zwracał uwagę na twój dekolt, lepiej unikaj koronki w tym miejscu.

Należy jednak pamiętać, że zakładając koronkową sukienkę powinniśmy dobrze zastanowić się na wszystkimi innymi dodatkami, takimi jak buty, torebka czy biżuteria. Niestety źle dobrane dodatki mogą całkowicie zepsuć całą stylizację, a nawet doprowadzić do tego, że całość będzie wyglądała tandetnie. Warto zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami zanim założymy koronkowe ubrania.

O czym musimy pamiętać?

Jedną z podstawowych zasad jest to, by nie łączyć koronki z koronką i innymi delikatnymi materiałami. Dlatego jeśli nasza sukienka w całości jest pokryta tym materiałem, błędem będzie wybieranie do tego koronkowej torebki czy innych dodatków z takimi elementami.

Należy także pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na koronkę to nie powinniśmy dobierać do niej wyrazistych dodatków oraz dużych dekoltów. To ona powinna grać ,,pierwsze skrzypce”. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jaki sposób koronka jest rozmieszczona na sukience lub bluzce.

Centrum Obuwnicze – modne obuwie na każdą okazję – sprawdź więcej

Dodatki dobierane do koronki powinny być skromne oraz delikatne. Torebka czy buty powinny być gładkie i kolorystycznie skontrastowane z danym ubiorem. Wybierając delikatną koronkową sukienkę, najlepszym wyborem do niej będą buty na wyższym obcasie. Pamiętajmy, by nie były one zbyt masywne. Podobnie z torebką.

Czy koronka pasuje na każdą okazję?

Obecnie koronka stała się bardzo popularna i coraz częściej możemy spotkać ją wśród codziennych stylizacji. Wszystko zależy od tego z czym ją zestawimy. Koronkowa sukienka dobrze prezentuje się z jeansową lub skórzaną kurtką. Takie połączenie nadaje nieco ,,luzu”, ale z drugiej strony stylizacja nadal jest elegancka.

Koronkowa garderoba najlepiej pasuje na różnego rodzaju imprezy, spotkania towarzyskie czy uroczystości, takie jak np. wesele. Możemy wybierać wśród różnych kolorów oraz fasonów, nie zawsze wybierając tylko te klasyczne. To idealny strój na tego typu okazje, tym bardziej, że pozostałe dodatki nie muszą być zbyt wyszukane.

Unikajmy zakładania krótkich, koronkowych sukienek do pracy lub na biznesowe spotkania. Koronka mimo swojej eleganckiej prostoty, jest materiałem nieco ekstrawaganckim, szczególnie jeśli spod koronki widoczne są niektóre części bielizny. Warto zatem zrezygnować z takiej stylizacji wybierając się na poważne uroczystości czy spotkania.