Rozrywka

Jakich prezentów walentynkowych unikać?

Jakich prezentów walentynkowych unikać?

Dzień Zakochanych już niebawem, dlatego warto pomyśleć o prezencie dla naszej drugiej połówki. Zanim jednak zdecydujemy sie na dany zakup, warto wiedzieć, czy rzeczywiście taki upominek nadaje się na tę okazję.

Niestety często bywa tak, że prezenty mogą okazać się nietrafione lub po prostu nieodpowiednie na daną okazję. Nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Błędy popełniane są często, gdy kupujemy prezenty na ostatnią chwilę. Lepiej w takiej sytuacji kupić bukiet pięknych kwiatów – oczywiście warto zadbać o te ulubione. Może dobrym rozwiązaniem będzie zakup czegoś, co na pewno ucieszy waszą dwójkę – może to być wspólne wyjście do teatru, na kolacje czy jakieś inne wydarzenie. Jeśli chodzi o bardziej typowe prezenty to zdecydowanie lepiej kupić mały upominek w postaci kwiatka czy ciasta z ulubionej cukierni. Poza tym możemy szukać inspiracji w Internecie.

Dla niej – czego unikać?

Wybór prezentu jest uzależniony od indywidualnych zainteresowań i dlatego warto się tego trzymać. Poza tym liczy się również pomysłowość oraz nasze zaangażowanie. Błędem będzie wręczenie kobiecie w tym dniu bielizny w złym rozmiarze. Wybór odpowiedniej bielizny nie jest taki prosty, jak się wydaje. Kupowanie ,,na oko” nigdy się nie sprawdza. Bardzo ważne, by przed zakupem sprawdzić jaki rozmiar nosi partnerka oraz jakie marki lubi najbardziej.

Oryginalne i ciekawe gadżety dostępne są na stronie Ministerstwo Gadżety – sprawdź wiele ciekawych gadżetów

Zadbajmy także o to, by prezenty nie były zbyt kiczowate – wszelkie poduszki w kształcie serca czy innego rodzaju bibeloty nie zawsze będą najlepszym wyjściem. Naprawdę istnieje wiele różnych ciekawych i oryginalnych rozwiązań, które zaskoczą ukochaną bardziej niż pudełko znanych czekoladek.

Wpadką prezentową mogą być również takie rzeczy, jak garnki, fartuszki do kuchni czy książka kucharska. Tego rodzaju prezenty nie pasują po prostu do okazji, nawet jeśli druga połówka fascynuje się gotowaniem. Lepiej poczekać na wręczenie tego rodzaju prezentu z innej okazji, albo bez okazji.

Niezbyt trafionym prezentem będą także różnego rodzaju kosmetyki ,,poprawiające” niedoskonałości. Kremy antycellulitowe, przeciwzmarszczkowe czy wyszczuplające itp. Należy zapomnieć o takich ,,upominkach”.

Dla niego – czego unikać?

Kobiety także powinny wystrzegać się niektórych pomysłów na prezenty walentynkowe. Przede wszystkim unikajmy kiczowatych prezentów, takich jak np. poduszki w kształcie serca lub ze spersonalizowanymi napisami, a co jeszcze gorsze – z waszym wspólnym zdjęciem.

Niezbyt ciekawe mogą okazać się także bokserki lub koszulki z niezbyt ciekawymi napisami lub tandetnymi obrazkami. Podobnie z kolorowymi kubkami w serduszka czy inne ,,walentynkowe” elementy. Taki prezent dla mężczyzny może być po prostu nudny i nieciekawy, chociaż z pewnością nie przyzna się do tego.

Pluszowe misie także mogą okazać się niezbyt trafionym prezentem. To trochę nie na miejscu, żeby facetowi kupować pluszowego misia z okazji walentynek. Zapomnijmy także tego rodzaju upominkach, które będą leżały lub stały bez celu, tylko zbierając kurz.